TARIMSAL ÇÖZÜMLER

TARIMSAL ÇÖZÜMLER

Emin Enerjinin tarımsal faaliyetteki çözümlerinden biri olan; Elektrik şebekesinin olmadığı yada mevcut şebekenin düşük veya stabil olmadığı bölgelerde, genelde sulama amaçlı kurulan sistemlerde Panellerden elde edilen enerji anlık tüketime sunulmaktadır. Offgrid ( Şebekeden Bağımsız ) olarak kurduğumuz bu sistemler DC veya AC su pompalarını çalıştırması için dizayn edilirler. Panellerde üretilen Doğru akım, panel sayısıyla birlikte kurulu güce uygun bir invertör veya birkaç invertör ile Alternatif akıma dönüştürülse de Doğru akımla çalışan pompa sistemi kullanmak verimli ve en etkin çözüm olarak değerlendirilmektedir.
Sistem bileşenleri güneş panelleri, Konstrüksiyon, İnvertör, Su Seviye sensorları ile zamanlayıcılar, AC veya DC su pompalarından oluşmaktadır.
Emin Enerji deneyimli kadrosuyla sistem tasarımına, mevcut şartların ve ihtiyacın belirlenmesi ile başlanmaktadır. Kuyu derinliği, sulama sıklığı ve miktarı, yatayda ve dikeyde suyun taşınacağı mesafe, suyun veya enerjinin depolamaya ihtiyacı olup olmadığı, sistemin kullanılacağı mevsim ile birlikte kurulu gücün ne kadar olması gerektiği tarafımızdan hesaplanarak Proje safhasına geçilir. Gerekli hesaplamalarla sisteme uygun malzeme seçimi ile birlikte bir iş programı ortaya koyularak proje uygulamaya hazırlanır.
Sadece ilk yatırım maliyeti olan ve nerdeyse bakım gerektirmeyecek şekilde tasarlanan bu sistemlerimiz yüksek verimde çalışır ve elektriksel kayıpları çok azdır. Şebekeden bağımsız olarak her yerde kullanılabilir ve kolay kuruluma sahiptirler. Tarım ve köy işleri bakanlığının Tarımsal sulama sistemleri için hibe yardımlarından da ayrıca faydalana bilinir.